Friday, 22/9/2017 | 11:17 UTC+0

Для переходу на спрощену систему оподаткування з четвертого кварталу необхідно подати заяву до 15 вересня

Для переходу на спрощену систему оподаткування з четвертого кварталу необхідно подати заяву до 15 вересняДПІ у Центральному районі м.Дніпра нагадує, , що Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої — третьої груп здійснюється відповідно до пп. 298.1.1 — 298.1.4 ст.298 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.Перелік відомостей, які зазначаються суб‘єктом господарювання у заяві про перехід на спрощену систему оподаткування визначено п.298.3 ПКУ.До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.Таким чином, останнім днем подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з 1 жовтня 2017 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік є 15 вересня.Звертаємо увагу на те, що здійснити перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання може один раз протягом календарного року.Тобто, фізична особа-підприємець, яка на початок року була платником єдиного податку та перейшла на сплату інших податків і зборів (загальну систему оподаткування) з 1 квітня або 1 липня, не може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки така особа вже скористалась своїм правом на застосування спрощеної системи оподаткування у поточному році.Водночас, така особа може перейти на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року за умови відповідності вимогам ст.291 ПКУ.

About

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

.